برگزاری نخستین همایش کوه نوردی و فضای مجازی

صبح امروز ( پنج شنبه 13 شهریور ماه ) نخستین همایش "کوه‌نوردی و فضای مجازی" توسط فدراسیون کوه‌نوردی ، در محل سالن اجتماعات باشگاه مخابرات برگزار گردید.

 

 _ دبیر همایش امین معین کوه‌نورد جوان و خوب کشورمان بود . به او و حسین رضایی ، مهدی هنرمند ، آفرین زاد و دیگر دست‌اندرکاران فدراسیون کوه‌نوردی به جهت کیفیت خوب و قابل تحسین برگزاری این همایش "تبریک و خسته نباشید" می‌گوییم .

 

_ مقاله‌ی " جایگاه و نقش وبلاگ‌نویسان در کوه‌نوردی ایران " که توسط شهناز قلی‌زاده ارائه شد حاوی نکات جالب و بسیار سودمندی بود . همچنین مقاله‌ی  مژگان همتی با عنوان  " کوه‌نوردی ، اینترنت و مباحث حقوقی " . امیدواریم از سوی مسئولان همایش و در اولین اقدام ،  تمامی مقالات ارائه شده در اختیار افکارعمومی جامعه‌ی کوه‌نوردی و وبلاگ‌نویسان قرار گیرد .

 

_  در این همایش ، شاهد اقدامی بسیار ارزشمند و قابل احترام نیز بودیم : تجلیلی شایسته از نام و خاطره‌ی وبلاگ‌نویسانی که دیگر در میان ما نیستند : ساجده کشمیری ، عباس جعفری و پرویز ستوده شایق .  

 

 

 

پی نوشت :

1_  تحمل نیش و کنایه و متلک‌های دکتر بهپور و عباس محمدی به " بعضی وبلاگ‌ها " واقعا سخت بود !!  ...  موضوع ساده است : آقا یا جرات و شهامت داشته باشید و نام ببرید و صریح و واضح بگویید مشکل‌تان چیست و دردتان از کجاست  یا هیچ نگویید و سکوت کنید! ... آقا جان ، چنین همایش‌هایی که جای عقده‌گشایی‌های شخصی نیست !! ... لطفا بیاموزید که به شعور و وقت دیگران احترام بگذارید! ... باور کنید دیگر دوران پدرخوانده‌گی ، نگاه‌های از بالا و تعیین تکلیف برای دیگران که از چه و چگونه بنویسند به سر آمده است .  باور کنید! 

 

2_ برای امین معین جایگاه و آینده‌ای درخشان را در کوه‌نوردی ایران پیش‌بینی می‌کنیم ! استعدادها و منش و شخصیت دوست داشتنی او نشان می‌دهد که کاملا لیاقت و استحقاق چنین موقعیتی را دارد !

 

 

 

/ 24 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
روشنک

کامنتهای رد و بدل شده را به صورت سوال و جواب در وبلاگم آورده ام. اما متأسفانه کامنت آقای رضایی در وبلاگم اشتباهن حذف شد اما کامنتهای ایشان را در اینجا جایگذینش کرده ام. اگر متن مورد نظر متفاوت از این بوده از ایشان خواهش می کنم آن کامنت را دوباره برای من بفرستند تا در متنم از ان استفاده کنم اگر هم که همین کامنتها بوده اند که مشکلی نیست و موجود هستند. در آخر از آقای نصیری منتقد محترم و تأثیرگذار عالم کوهنویسی ایرانی به خاطر اجازه برقراری عادلانه یک گفت و گوی برابر میان من و دیگران در این کامنت دونی متشکرم چون نمونه اش را تا به حال جای دیگر سراغ ندارم. [گل]

حسین رضایی (کوه‌نوشت)/ بخش سوم

سرکار خانم هوشمند با سلام مجدد؛ اول: سپاس از اینکه نسبت به اطلاع‌رسانی و تبلیغات انجام شده، بر اساس شواهدی که ارائه گردید، نظر مثبت و موافق دادید. دوم: عنایت بفرمائید ... بنده نوشته ام: « ... افرادی که حضور داشتند، گلچینی از بهترین‌ها و تأثیرگذارترین‌ها در این عرصه بودند ...» ولی شما این را منتسب به بنده کرده‌اید که گفته‌ام: « ... مقالات و افراد موجود از بهترین‌ها و تأثیرگذارترین‌های این عرصه بودند ...» لذا به روشنی مشخص است که بنده به هیچ وجه نگفتم؛ مقالاتی که ارائه شد و افرادی که حضور داشتند بهترین ها و تأثیرگذارترین ها در این عرصه بودند ... بلکه عرض شد؛ گلچینی بودند از بهترین‌ها و تأثیرگذارترین‌ها ... که حضورشان بسیار مغتنم بود ... شکی نیست که جای بهترین‌ها و اثرگذارترین‌های دیگری نیز خالی بود ... و صد البته اصلاً و ابداً وارد نقد محتوایی نشدم که مقالات را در زمره بهترین ها و تأثیرگذارترین‌ها برشمارم! سوم: سپاس‌گزار خواهم بود به جهت اجتناب از سوءبرداشت و سپس اطاله کلام طرفین، به موارد مطرح شده با دقت بیشتری توجه بفرمائید. ارادت ... روز خوش.

حسین رضایی (کوه‌نوشت)/ بخش چهارم

پی‌نوشت: الف: کامنت قبلی فقط و فقط توضیحی از سوی شخص حسین رضایی در جایگاه حقیقی و در خصوص برآیند اطلاع رسانی این همایش بود و نه «جوابیه رسمی یا حتی غیررسمی روابط عمومی فدراسیون»! ... و گرنه با چنین نام و نشانی ارسال می‌شد. ب: کامنت‌های بنده تنها و تنها به این عبارت که سرکار عالی مرقوم کرده بودید پرداخته یعنی: «تبلیغات ضعیف فدراسیون»! ... و لذا واکنش به همه‌ی مواردی که مطرح کرده‌اید نیست!

روشنک

به آقای رضایی : مرسی به خاطر توضیحات تکمیلی.. من موارد مورد نظر شما را تصحیح کردم و پاسخ دادم در کامنت دونی زیر متن مورد نظر در وبلاگم. روز شما هم خوش.

بنده خدا

بنده با ذوق مقالات را از سایت فدراسیون دانلود و مقالات ارائه شده را مطالعه کردم و واقعا دلسرد شدم. شاید فقط دوتا از مقالات واجد صفت "تحقیقی" برگرفته از عنوان همایش باشد انهم با اغماض! خوب است که جناب رضایی هم پذیرفتند که سطح کیفی مقالات قابل دفاع نیست. البته در اینجا نقد اصلی به برگزارکنندگان وارد نیست. به کوهنویسان و فعالان عرصه مجازی وارد است که نخواستند یا نتوانستند لز این فرصت استفاده کنند. شاید هم چیزی در چنته نداشتند و ترجیح دادند مانند اغلب مطالب(نه مقالات) ارائه شده، درد دل ها و نظرات شخصی را به عنوان مقاله به همایش تحقیقی ارائه ندهند. از سوی دیگر از تصاویر منتشرشده و خالی بودن سالن نیز نباید گذشت. قطعا اگر تبلیغات اثرگذاربود، اینجور نمی شد. جناب رضایی عملکرد تبلیغات، روابط عمومی، بازیابی با آمار و تعداد دفعات نشر آگهی سنجیده نمی شود. فقط با نتیجه سنجیده می شود. از مدیر بازاریابی یک شرکت، بودجه هزینه شده در تبلیغات و تعداد دفعات پخش تیزر به عنوان شاخص عملکرد پذیرفته نیست. افزایش فروش ملاک ارزیابی آن واحد است.

بنده خدا(ادامه)

عدم حضور بسیاری از فعالان این حوزه در روز همایش نشاندهنده عدم توفیق در تبلیغات، دغدغه سازی برای مخاطب و ایجاد کشش و انگیزه برای حضور است. امیدوارم در این بخش، بی تعصب تجدیدی نظر جدی صورت پذیرد. ممنون از مدیر وبلاگ کلاغها که فرصت این گفتگو را فراهم نموده است.

بنده خدا

ممون ار انتشار. بنده در مورد دو موضوع، دو نظر دادم. موضوع اول عدم ارائه مقاله و مشارکت در تولید محتوای فاخر از نظر کمی و کیفی، موضوع دوم عدم حضور در روز همایش، استماع مقالات و استفاده از فرصت با ارزش تضارب افکار و گفتگو و ... که در چنین فضاهایی مهیا می گردد. در موضوع اول نقد اصلی به کوه نویسان و فعالان مجازی وارد است. در موضوع دوم نقد اصلی به بازاریابی همایش. البته در هر دو مورد نقد خفیفتری به طرف دیگر نیز وارد است. نمی خواهم با اعداد حکم قطعی بدهم اما فقط برای انتقال بهتر موضوع مثال میزنم. فرضا در موضوع اول 80% کوهنویسان و 20% تبلیغات را واجد نقد و اصلاح روش میدانم و در مورد موضوع دوم بلعکس.

بنده خدا

نکته تکمیلی: در یک همایش، تبلیغات و ایجاد انگیزه و علاقه برای مخاطب در هر دو بخش تهیه مقاله و حضور پرتعداد، محدود به انتشار خبر و آگهی نیست. حتی انتخاب صحیح محورهای همایش، شخص دبیر، اعضای هیئت داوران و ... نیز در ایجاد حساسیت و جلب مخاطب مؤثرند. بنابراین مخاطب نقد تبلیغات فقط روابط عمومی فدراسیون یا آقای رضایی نیستند. بلکه برایند عملکرد کل مجموعه اجرایی همایش نتوانسته جذب مخاطب کند و فکر میکنم در این مورد مخالفتی نباشد. ارادت

lمهتاب شهبازی

باسلام و عرض احترام من نمی دونم این همه غر غر کردن و نق زدن دلیلش چییه ؟ این فرصت که برای همه بود که مقاله بدن و در همایش شرکت کنند و اتفاقا هیج فیلتری هم نبود . خود من تصمیم داشتم در یکی از موضوعات مقاله بدم ، اما خب ندادم چون شاید شجاعتش رو نداشتم و یا شاید ارادش نبود . جناب بنده خدا شما شرکت می کردین و مقاله ای در خور و شایسته و مطابق معیار های مقاله نویسی که طاهرا اشراف کامل هم دارین ، می دادین تا ما هم استفاده کنیم . باور کردنش برای من کار سختییه که چطور نشستیم در کنار یه ما نیتور و در قالب نقد و دور از انظار شعار های زیبا می دهیم اما دریغ ار ذره ای عمل و شجاعت و جسارت در بیان آرا و نظرات با هویت واقعی .

تازه كار

سلام تا حد زيادي با نظر "بنده خدا" موافقم. مخصوصا در تكمله به موارد كليدي اشاره كردند كه هر كدامشان جاي گفتگوي مبسوطي دارد (كه متاسفانه چنين نكردند) نظر شما نيز صائب بود. به هر حال اولين تجربيات هيچگاه خالي از عيب و نقص نيستند كه خود مي تواند محل گفتگويي ديگر باشد. اگر وقت كنم مبسوط تر نظرم رو در اين خصوص خواهم نوشت