سخن روز

" بیچاره ملتی که نیازمند قهرمان باشد "

گالیله

 

..

پی نوشت :

از میان کسانی که این روزها برای لیلا اسفندیاری سینه چاک می دهند ، براستی چند نفرشان به او  در رنج ها و تنهائی هایش یاری رساندند ؟!

/ 13 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ععع

ع

محسن گلچین

شاید خیلی ها به لیلا در رنج و تنهائیش یاری نرسونده باشن، ولی حداقل الان اونقدر معرفت دارن که بعد مرگش تخریبش نکنن. مطمئنن گروه اول خیلی بهتر از گروه دوم هستند.

محسن گلچین

آقای نصیری، نمیدونم از دید شما چه کسانی برای لیلا سینه چاک کردن و اشک تمساح ریختن و اصلا هم دوست ندارم بدونم. کاری هم ندارم که شما مستقیم یا غیر مستقیم دارید به چه اشخاص یا باشگاههایی انتقاد می کنید، اما انصافا نباید لیلا این وسط قربانی بشه. من هیچ وقت لیلا رو ندیدم، ولی خیلی دوست داشتم ببینمش و با شخصیت و طرز فکرش آشنا بشم و ببینم که چطور به عنوان یه زن تونسته تو یه همچین مملکتی با این شرایط سخت واسه خانوما، از سد این همه مشکلات بگذره، حرفه ای ورزش کنه، با مشکلات بجنگه و به خیلی از آرزوهاش برسه. مطمئنا اگه شما کوهنورد باشی می دونی شرایط چقدر واسه خانوما سخته. در نهایت روحش شاد

-

"چطور به عنوان یه زن تونسته تو یه همچین مملکتی با این شرایط سخت واسه خانوما، از سد این همه مشکلات بگذره، حرفه ای ورزش کنه، با مشکلات بجنگه و به خیلی از آرزوهاش برسه." جناب گلچین: مثل اینکه برخی از شما آقایون اینقدر خودتون ضعیفین که زن ها رو خیلی علیل فرض میکنید. آقایون محترم! فقط باید خواست تا راه توانستن باز شود، به همین سادگی!و ربطی به زن و مرد بودن هم ندارد.... خواستن لیلا و کمر همت بستن به انجام آنچه که میخواست تنها نقطه تحسین بر انگیز لیلا بوده، ولی متاسفانه با نابخردیها و به شهرت رسیدن ها همیشه انگ بزرگی به برنامه هایش گذاشت و اخر سر هم خود قربانی آنهمه اشتباه شد

مهم نیست

یاریش نکردیم چون توانش را نداشتیم زخم زبان هم بهش نزدیم چون دلش را نداشتیم

دوست عزیز این گفته ی گالیله مربوط به وضعیت اجتماعی و سیاسی می شود و ربطی به ورزش و قهرمانان ورزشی ندارد .

رضا فتحی

سلام چه ارتباطی وجود داره بین اظهار تاسف و ناراحتی و نیازمند قهرمان بودن؟ چه ارتباطی وجود داره بین بخشی از همنواردن سابق شما در باشگاه دماوند و عموم کوهنوردان؟ به نظر من ارتباطی وجود ندراه. اما به نظرم بین این پست شما و بازی با الفاظ و غلوکردن عیب های یک عده و تعمیم آنها به عدخ ارتباطی هست. این پست شما حاوی "شعار" ، "بازی با کلمات" ، "تهییج احساسات و جوسازی" بود. چیزی که دیگران رو به اون متهم می کنید.

محسن گلچین( به خانم یا آقای -)

حالا ما ضعبف، شما چرا از گفتن اسمتون می ترسید خانم یا آقای قوی؟ می شه اسم چند تا از خانمها ی کوهنورد این کشور رو که خواستن ( اراده کردن) و مثل لیلا توانستن رو نام ببرید؟ به همین سادگی؟ در ضمن ظاهرا اصلا شما منظور من رو متوجه نشدین.

علیرضا ( اسپیلت )

درگذشت خانم اسفتدیاری ضایعه ای تاسفبار بود اما از آن تاسفبارتر جوزدگی دوستان کوهنورد است مثل هر چیز دیگر قرار نیست تعادل داشته باشیم تعارف که با خودمان نباید داشته باشیم جامعه عقب افتاده ای داریم از همه نظر و افراط و تفریط مشخصه اصلی آن است ..... این پست شما واقعن عمیق و تامل برانگیز بود کوهنوردان ما هم مثل بقیه اقشار جامعه به قهرمان نیاز دارند تا ضعفها و کاستیهای خودشان را بپوشانند اصلن نیاز به قهرمان خصلت جوامع عقب افتاده است مردمانی ضعیف که ناتوانیهای خودشان را در هیبت قهرمانها و اسطورههایی که خودشان میسازنند پوشش میدهند حرف خیلی است از فرهنگ مرده پرستی ما ایرانیا بقول خود شما چند نفر از همین کسانی که از دوستان کوهنورد ما سنگ لیلا را به سینه میزنند در زمان حیاتش به فکر او بودند کمکش کردند؟؟؟؟

سلمانزاده

بی چاره تر کسایی که اصلا نمیدونن قهرمان یعنی چی ! !