اورست : کاهش هزینه ها...

 

.

مقامات گردشگری نپال به‌منظور جلب توریست های خارجی به کوهستان های این کشور ازجمله اورست در فصل کاهش فعالیت های کوه نوردی ، بهای تسهیلات کوه نوردی این کشور را کاهش دادند.

به‌گزارش رویترز، این تصمیم همچنین به‌منظور تجدید حیات توریسم این کشور اتخاذ شده است که در پی بروز ناآرامیهای سیاسی و حملات مرگبار مائویست‌ها به شدت تضعیف شده است. بنابه همین گزارش؛ صدها کوه نورد خارجی که هرساله برای صعود به اورست از کرانه‌های کوهستان هیمالیا در نپال به این کشور سفر می‌کنند بطور میانگین از 500 دلار برای صعود به قله‌های کوچکتر تا 25000 دلار برای صعود به اورست بلندترین قله جهان(8850 متر) می‌پردازند.
فصل کوه نوردی در این کوهستان، هرساله در فاصله زمانی بهار(مارس تا ماه مه) است که طی این مدت 326 قله کوچک و بزرگ برای صعود به روی کوهنوردان گشوده می‌شود. زیرا این نواحی در سایر فصول سال کاملا بیابانی است. به‌علاوه طی دوره بهاری روزها طولانی‌تر و آب و هوا معتدل و گرمتر است. وزیر توریسم نپال «تیلاک رام پاندی» اعلام کرده است که دولت به‌منظور جذب توریست‌های کوه نورد برای فصل پاییز در فاصله زمانی سپتامبر تا نوامبر(شهریور تا آبان ماه) بهای تسهیلات کوه نوردی را کاهش داده است. همچنین کوه نوردان در فصل زمستان(از دسامبر تا فوریه) و نیز در فصل تابستان(از ژوئن تا اوت) تنها 25 درصد از کل قیمت همیشگی را خواهند پرداخت.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید