داستان کـوه

وبلاگ جديدی از روز جمعه ۲۰/آذر / ۸۳  به جمع وبلاگ های کوهنوردان ايرانی اضافه شد . نام اين وبلاگ داستان کـوه و نويسنده آن نيز رامين شجاعی است . او در اولين يادداشت خود ، با عنوان به داستان كوه خوش آمديد ، می نويسد : سعی می كنم در داستان كوه آنچه كه از كوه و كوهنوردی را می توانم به علاقمندان منتقل كنم ارائه نمايم . رامين شجاعی سپس فصل هايي از ترجمه ی خود از كتاب دنيای عمودی من نوشته يرزی كوكوچكا را در اين وبلاگ قرار داده است . داستان كوه را می توانيد در آدرس dastanekouh.persianblog.ir ببينيد .

سرود کوهستان  ۲۷/۹/۸۳

 

نقوش برجسته ی تنـگ چـوگـان

مصيب اميری ، مسئول آثار تاريخی شهر بيشاپور ، گفت : نقوش برجسته ی تنگ چوگان در شهر تاريخی بيشاپور به دليل نفوذ آب در آستانه نابودی است . وی خواستار اعتبار برای مطالعه و نقش برداری و حفظ و حراست از آثار شهر تاريخی بيشاپور شد . به گفته وی : سال گذشته ۴۵ ميليون تومان به همين منظور در نظر گرفته شد كه تمام آن تخصيص نيافت . امسال نيز ۱۶۰ ميليون تومان برای اين كار تصـــويب شـــده كه هــــنوز رقمی از اين مبلـــغ ابلاغ نشده است .

روزنامه ايران ۲۸/۹/۸۳

كلاغ ها : آسيب های جدی به نقوش برجسته ی ساسانی در تنگ چوگان ، سال هاست كه به دليل نفوذ آب ـ از قسمت های بالای آن ـ ادامه دارد و مشخص نيست كه اين هشدارهای دير هنگام و بی اثر ، براستی چه هدفی را دنبال می كند . دلسوزی برای نابودی تدريجی اين آثار ارزشمند و يا درخواست اعتبار ؟

/ 0 نظر / 54 بازدید