بیواک: یک صعود کاملا آلپی و پاک در پاتاگونیا

 

پاتاگونیا منطقه‌ای است بین آرژانتین و شیلی که دیواره‌های عمودی، کو‌ه‌های وحشی، سرما و باد‌های شدید و قطبی آن معروف است؛ منطقه‌ای فوق‌العاده جذاب برای کوه‌نوردی و فعالیت‌های ماجراجویانه.

جورج آکرمن آرژانتینی و میکی لرژن سوئیسی ؛ دقیق تر Michael Lerjen-Demjen   و  Jorge Ackermann ، مسیری جدید به طول 1200 متر (28 طول طناب) در رخ شرقی فیتز روی Fitz Roy در پاتاگونیا گشودند . بعلاوه، آنها 6 طول طناب از مسیری که قبلا 36 سال پیش صعود شده بود صعود کردند و نهایتا با انحراف از آن به قله رسیدند . 6 طول طناب آخری، موسوم به مسیر فراری است که قبلا توسط فراری و ملز  (Casimiro Ferrari - Vittorio Meles) در سال 1976 صعود شده بود . صعود آکرمن و لرژن از تاریخ 14 تا 16 نوامبر با دو بیواک و یک فرود شبانه انجام شده است . فرود شبانه در فاصله زمانی 6 غروب 16 نوامبر تا 6 صبح 17 نوامبر صورت گرفته است . درجه سختی صعود :  7a, A3, M4

صعود آنها کاملا آلپی ، سریع و پاک بوده است . از طناب ثابت یا رول استفاده نکرده اند ، هیچ ابزار یا ردپایی نیز از خود به جای نگذاشته اند.

جورج آکرمن آرژانتینی و میکی لرژن سوئیسی می گویند : تلاش کردیم و شکست خوردیم ، آموختیم و جلو رفتیم ، اما هر گز از اصول‌مان دست بر نداشتیم ، به خود‌مان اعتقاد داشتیم ، بر ترس‌های‌مان چیره شدیم ، با هم هماهنگ بودیم ، یک تیم بودیم ، به یکدیگر کمک کردیم ، جنگیدیم و خندیدیم ، فریز شدیم و عرق ریختیم  و سرانجام به دریایی از رویاهای مان رسیدیم. 

 

 

متن کامل را در وبلاگ عزیز حبیبی " بیواک " بخوانید

 

 

 

/ 0 نظر / 4 بازدید