نانگا پاربات تسلیم نشد!

 

کوهستان بار دیگر نشان داد که به زور نمیشه بر قله آن ایستاد مگر اینکه شرایط آن مهیا باشد.. این امری ست بدیهی که حتی بهترین های دنیای عمودی هم نمی توانند کوهستان را تسلیم خواسته های خود بکنند!

در جدیدترین خبری که در سایت اکس وب منتشر شده، آمده است که تومٍک ماسکییویچ از تیم لهستان و دیوید گوتلر از تیم The North Face بعد از تلاش خود و صعود تا ارتفاع ۷،۲۰۰ متر تصمیم گرفتند همه وسایل و تجهیزات خود را جمع آوری کرده و به سمت بیس کمپ رهسپار شوند.

در این خبر با اشاره به بادهای بسیار شدید و سرمای وحشتناک نانگا، به تلاش دیوید و تومک اشاره شده که آن دو بعد از ارزیابی های خود در ادامه مسیر صعود و در جبهه دایامیر متوجه شده اند که شرایط بسیار خطرناک بوده و به همین دلیل تصمیم گرفته اند بازگشته و با ملحق شدن دیگر کوه نوردان لهستانی، پاول، از کمپ ۳ و یاسک از کمپ ۲ راهی بیس کمپ شوند.

دیگر خبری که در این گزارش آمده مربوط به کوه نورد ایتالیایی دانیل ناردی ست که او نیز اعلام کرده از ادامه تلاش دست کشیده و به خانه باز می گردد. به این ترتیب نانگا پاربات بعد از ۲۱ تلاش همانند K2 همچنان در زمستان صعود نشده باقی ماندند.

 

از وبلاگ آلتای

 

 

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید