حادثه در ارتفاعات توچال

بروز دو حادثه در ارتفاعات توچال که روز گذشته به وقوع پیوست یک کشته و یک زخمی بر جای گذاشت. حادثه اول را در ساعت 11 و یازده دقیقه روز جمعه یکی از کوه نوردان به امدادرسانان مستقر در پایگاه امداد و نجات کوهستان سازمان آتش ‌نشانی اطلاع داد. ‌وی به آتش ‌نشانان گفت: فردی پایین ‌تر از ایستگاه پنج توچال روی زمین افتاده و حرکت نمی ‌کند. گروه نجات کوهستان هم بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی راهی محل مورد نظر شد. محمد فریادرس‌ فرمانده گروه نجات در این باره گفت: وقتی به محل رسیدیم متوجه شدیم که مردی 55 ساله ظاهرا بر اثر ایست قلبی روی زمین افتاده است. اعضای گروه نجات ابتدا علائم حیاتی وی را بررسی کردند و متوجه شدند که فوت کرده است. لذا نیروها با استفاده از برانکارد او را به ایستگاه پنج منتقل کردند و پزشک مستقر در آنجا،‌ مرگ این کوه نورد را تایید کرد. آنها سپس جسد این مرد را به پایین کوه منتقل کردند و تحویل عوامل انتظامی دادند. در حادثه دوم نیز امدادرسانان گروه نجات ، مرد 63 ساله ‌ای را که بر اثر سقوط از ارتفاع دچار آسیب شدید شده بود به پایین کوه و مرکز درمانی انتقال دادند.

.

خبرگزاری مهر

/ 3 نظر / 6 بازدید
هادی

سلام. چند وقت پیش گزارش برنامه ای از شما در کتاب منتخب صعودهای زمستانی می خواندم (خط الراس سرکچال ها به آزادکوه زمستان 78) که بسیار توجه مرا جلب کرد . برنامه و گزارش آن فوق العاده بودند . تسلط شما در گزارش برنامه نویسی همانند هنر عکاسی شما ستودنی است. جناب نصیری در صورت امکان ما را از این گزارش برنامه ها در وبلاگ خود بی نصیب نگذارید .

فرامرز نصیری

سلام از لطف شما بسیار ممنون و سپاسگزارم . حدود دو ماه پیش از چاپ آن گزارش در کتاب منتخب صعودهای زمستانی ( علی مقیم ) باخبر شدم و ... بهرحال برایم چندان خوشایند نبود ... چاپ بی اجازه ... تغییر در بعضی قسمت های متن ... اشتباهات چاپی و ... چه می شود کرد ؟ همین است دیگر !! در این سرزمین هر کس هر کاری که دوست داشته باشد می کند و ... امیدوارم همواره شاد و سربلند باشید .

مسلم

من خودم جمعه از قله بر میگشتیم پایین این خبر شنیدیم واقعا ناراحت شدم .[ناراحت] خدا بیامرزش