هیات مدیره جدید انجمن کوه نوردان غیرقانونی است!

_ نشستی را که انجمن کوه‌نوردان روز پنج شنبه 25 اردیبهشت و تحت عنوان " مجمع عمومی فوق العاده " و با موضوع و دستور جلسه‌ی"   انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیئت مدیره و بازرسین " برگزار نمود ، از اساس غیرقانونی و باطل است!

 

_ مجمع عمومی فوق‌العاده اختیار و حق برگزاری انتخابات هیات مدیره را ندارد. هیات مدیر‌ ای که در چنین مجمعی انتخاب شود از اساس غیرقانونی و باطل است . ماده‌ی 19 اساسنامه‌ی  انجمن کوه‌نوردان به روشنی و صراحت وظایف و اختیارات مجمع عمومی فوق العاده را مشخص نموده است:

ماده 19 : وظایف و اختیارات مجمع عمومی فوق العاده

1_ تصویب تغییرات اساسنامه

2_  تصمیم گیری در مورد انحلال انجمن

 

_ برگزاری انتخابات هیات مدیره در چنین مجمعی ، اقدامی از اساس غیرقانونی و باطل محسوب می‌شود و هیات مدیره‌ای که حاصل چنین مجمعی باشد فاقد وجهه و مشروعیت قانونی است! 

 

_ رویدادهای اخیر انجمن کوه‌نوردان و برگزاری چنین مجمعی حکایت از گونه‌ای کودتا دارد و از توسل به روش‌های نامشروع و غیرقانونی برای تصاحب قدرت در این تشکل خبر می‌دهد . کامنت سیامک شایان پور عضو هیات مدیره انجمن ( در وبلاگ بیواک ) آشکارا به موضوع کارشکنی‌ها و کودتا در انجمن کوه‌نوردان اشاره دارد :

" آگهی مجمع عمومی فوق العاده انجمن کوه نوردان ایران را در تارنمای انجمن ببینید. کسانی که با رهبری عباس محمدی و با به میان آوردن درگیری و آشوب در مجمع عادی فوق العاده انجمن در اسفند ماه کمر به نابود کردن هیئت مدیره بسته بودند و در نشست هیئت مدیره انجمن با روش کودتایی هیئت مدیره را به هم ریختند و کلید قفل ها را عوض کردند و انجمن را به روش چریکی به دست گرفتند چنان شتاب زده آگهی را نوشته اند که نمی دانند مجمع عمومی فوق العاده تنها می تواند وارد مباحث تغییرات اساسنامه ای و یا انحلال انجمن شود و نمی تواند برای انتخابات هیئت مدیره تشکیل شود و بسیاری گفته ها که درآینده به میان خواهد آمد ... "

 

_  مجمع عمومی فوق العاده اختیار و حق برگزاری انتخابات هیات مدیره را ندارد. هیات مدیره ای که در چنین مجمعی انتخاب شود از اساس غیرقانونی و باطل است .

   

 

 پی‌نوشت:

_ تاسف‌بار است که در انجمن کوه‌نوردان ... و با این میزان سابقه‌ی کار تشکیلاتی ... هنوز کسی نمی‌داند : " مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده " با " مجمع عمومی فوق العاده " تفاوت دارد !!    واقعا تاسف بار است !!

 

_ انجمنی‌ها ، یک بار دیگر نیز در آبان سال 90 چنین اقدام غیرقانونی را انجام داده بودند که همان زمان برای‌شان نوشتیم :

http://news83.persianblog.ir/post/2949

 

اما وقتی قرار به تمسخر منتقدین باشد ، قرار به بی‌اعتنائی به افکار عمومی باشد ، قرار به ... نتیجه‌اش همین می‌شود که الان می‌بینیم : بی‌آبروئی و مضحکه‌ی خاص و عام شدن !! 

 

 

/ 9 نظر / 3 بازدید
ع.رضاپور

البته مجمع فوق العاده حق انتخاب هیات مدیره و داره با شرایط که بار اول دعوت مجمع عادی اعضا به دو سوم نرسند و در دعوت دوم مجمع عادی یک سوم کل اعضا شرکت نکرده باشند در دعوت سوم که باید با قید فوق العاده باشه با حداقل پنج تا هفت نفر که بستگی به اساس نامه داره انتخابات برگذار میشه ... مراجعه کنید به کتاب سازمان و مدیریت علی محمد اقتداری

برج سینا!

سلام. سوالی برای من پیش آمد. اگر ماده 19 اساسنامه چنین است و حق برگزاری انتخابات وجود ندارد برای چه نماینده وزارت کشور در مجمع حضور یافته ، مجمع را رسمیت بخشیده و هیچ چنین بحثی بوجود نیامده؟ آیا ممکن است نماینده وزارت از آیین نامه و اساسنامه انجمن ها بی خبر باشد؟

روشنک

نمیدانمچه بگویم..فقط از اتفاقات عجیبی که در دنیای کوهنوردان ایرانی میافتد تعجب میکنم.. یکجور بی اخلاقی کهنه و عهد قجری..

کاظم

بادرود فراوان ، 1- دراولین دوره انتخابات هیات مدیره انجمن کو ه نوردان نسب به نحوه ای رای گیری و انتخابات اعتراض شفاهی و بعد هم کتبی کردم ، هیچکدام ( حتی آقای عظیمی) پاسخی و اهمیتی ندادن وهمین طور و همچنان به کار خود ادامه دادند . 2 - بنده تشکیلات انجمن فعلی کوه نوردان را از پایه و اصل اشتباه میدانم ، چرا که هدف گذاریها از بوجود آوردن انجمن کوه نوردان ( خصوصا عنوان انجمن ) نه موازی کاری ، نه باشگاه کوهنوردی ، نه مقابل ایستادن ، نه جنجال آقرینی و....... بوده . کجایند پیش کسو تان و عاشقان این فکر و اندیشه که برای بهبود روش های صحیح کوه نوردی وطبیعت پایه گذاری شد . 3- با پوزش از آقای شایان پور ! اگرایشان نسبت به مجمع عمومی فوق العاده و رای گیری اعتراض دارند ، الف ) چرا در موقع اعلام آگهی 93/2/2 اعتراض ننمودند ب) چرادرجلسه رای گیری شرکت نموده و کاندید شدند؟

یک دوست

جناب نصیری عزیز من خیلی متاسفم از اینکه استناد به کامنت اقای شایانپور کرده اید جای سوال است ایشان کی متوجه شدند مجمع فوق العاده نمی تواند وارد انتخابات شود؟ ایشان که اولین ثبت کننده برای کاندید شدن بود. اگر رای می آورد آیا بازهم همین کامنت را باورداشت؟ نمی دانم؟... امیدوارم در این نگرش ها صداقت قربانی حب وبقض نشود فقط بدانید درد آقای شیانپور بی قانونی در انجمن نیست بلکه در سایه ماندن است و از دست دادن جایگاه خودش است چه در دماوند و چه در انجمن / موفق باشید

یک دوست دیگر

نوشتار کیومرث بابازاده راباعنوان " آسیب شناسی انجمن "که سال قبل منتشرشدوجوابیه مسخره عباس محمدی را به این نوشتار بخوانید شاید چیزی دستگیرتان شود . راستی موضع بابازاده درمورد این کودثا چیست ؟

ع.رضاپور

نگاه کنید به ضمیمه کتاب مدیریت تعاونی دکتر نامغ ص ۹۹_۱۰۹چاپ هستان....و اقتصاد دکتر مهریار صدرالاشرافی چاپ دانشگاه تهران ص ۳۸۲ قانون اساس نامه انجمن های مردم نهاد

پرسشگر

ای"یک دوست "! از کجا در سایه ماندن آقای شایان پور را دانسته اید جه در دماوند چه در انجمن! اگر با انتخاباتی که با یک اتوبوس از آمل و ساری و رای هدایت شده آقای محمدی به بالاترین رای دست می یابد به نظرم بدیهی است که آقای شایان پور باید پایین ترین رای را بیاورد. شاید نیت ایشان از شرکت در انتخاباتی که نتیجه اش آشکار بود رساندن همین معنا به جامعه کوهنوردی باشد که فکری به حال انجمن و کسانی که آن را هدایت و انتخاباتش را مهندسی می کنند داشته باشند!

یک دوست

سلام و درود بر پرسشگرعزیز و همه پرسشگران حقیقت طلب! من ازشما به آقای شایانپور نزدیکترم حتی اگر برادرش باشی!! اما بدان ،هرگز حقیقت را فدای مصلحت نکرده ام . من هم به اندازه شما و شاید بیشتر از شما از آرای اتوبوسی ناراضی ام ،گرچه آنها حرکتی غیرقانونی انجام نداده اند وهرعضوی حق رای دارد و به هرکس... امادرموردآقای شایانپور حکایت چیزدیگریست... برای کنکاش بیشتر ازطریق جناب اقای نصیری می توانیدبه من دسترسی داشته باشید. موفقیت وسربلندی انجمن کوهنوردان ایران آرزوی ماست