آیین صعود کوه نوردان فارسی به قله دائولاگیری هفت برگزارشد

آیین نخستین سالگرد صعود کوه نوردان فارس به قله هفت هزار و 246 متری دائولاگیری هفت برگزار شد.

 

به گزارش دوشنبه خبرنگار ایرنا ، رییس هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی فارس دراین آیین اظهار داشت: با تلاش مستمر دست اندرکاران و کوه نوردان استان، هیات فارس در سال گذشته در کشور جایگاه برتر را کسب کرد.

محمد حسین جلالی بیان کرد:بیش از 85 گروه کوه نوردی سازمان یافته در فارس فعال هستند و تشکیلات اداری منظمی دراین هیات وجود دارد.  وی ادامه داد: داشتن 100 مربی ،داور درجه یک صعودهای ورزشی،طراح مسیر بین المللی و برگزاری لیگ سنگ نوردی از جمله موفقیت های این هیات است.

رییس هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی فارس تاکید کرد: مهم ترین عامل موفقیت های کسب شده توسط این هیات داشتن چشم انداز بوده است.

دراین آیین که با حضور رییس فدراسیون کوه نوردی، مسوولان ورزش استان و خانوادهای کوه نوردان برگزارشد،ازجلد اول کتاب غارهای فارس نوشته شاهین عارف نیا و تمبر یادبود صعود کوه نوردان فارس به قله دائولاگیری رونمایی شد و از پیش کسوتان و کوه نوردان صعودکننده تقدیر شد.

 

 

پی نوشت :

آیا عکسی از موفقیت نهائی این تیم بر قله ی  Putha Hiunchuli ( دائولاگیری 7 ) موجود است؟

 

 

 

 

/ 2 نظر / 5 بازدید
مهشید صبری

سلام همنورد بله عکس صعود دو تن از اعضای تیم موجود است و بنده شخصا در پاورپوینت مربوط به گزارش صعود تیم عکسها را گنجاندم...

مهشید صبری

ای کاش ریاست محترم هیات کوهنوردی فارس مسائل بی شرمانه اخلاقی بسیاری کوهنوردان و حتی خدمتگزاران و مسئولین هیات استان فارس را به دیگر افتخاراتشان می افزودند. چشم انداز این هیات چشم پوشی بر بسیاری ناجوانمردی هاست. بنده علیرغم دعوت از سوی شخص رئیس هیات با توجه به محیط آلوده این اجتماع ورزشی در سطح استان حاضر به شرکت در این همایش نشدم. برای همنوردان عزیزم در استان پهناور فارس آرزوی تندرستی و سربلندی دارم... مهشید...