حادثه در ارتفاعات لاسم!

برخورد يك فروند بالگرد تحت اجاره فدراسيون كوهنوردي حامل بار تيرآهن، با ارتفاعات پل «لاسم» شهرستان آمل، مرگ هر شش سرنشين بالگرد را رقم زد.

به گزارش ايسنا، حدود ساعت 6 صبح امروز 20 مرداد ماه، يك فروند بالگرد تحت اجاره فدراسيون كوهنوردي كه در حال انتقال تجهيزات و نيرو به سمت «جانپناه سوم» قله دماوند بود، ناگهان به دليل لنگر كردن بار تير‌آهن‌ از مسير منحرف شده و به ارتفاعات منطقه پل «لاسم» برخورد كرد كه در اثر آن، سه تن از سرنشينان به داخل رودخانه‌اي كه در همان منطقه قرار دارد، پرتاب شده و در حالي كه اعضاي بدنشان قطع شده بود، در دم جان باختند.

همچنين سه تن ديگر از سرنشينان بالگرد از جمله دو خلبان آن كه بدليل بستن كمربند داخل بالگرد گرفتار شده بودند، در پي برخورد بالگرد با كوه و وقوع آتش‌سوزي، دچار سوختگي شده و جان خود را از دست دادند.

در پي وقوع اين حادثه، مهندس بهزاد پورمحمد، رييس ستاد حوادث و سوانح غيرمترقبه مازندران در گفت‌و‌گو با ايسنا در خصوص انجام عمليات امداد و نجات اظهار كرد: به محض اطلاع از وقوع سانحه برخورد اين بالگرد با كوه، بلافاصله نيروهاي امدادي و امنيتي از هلال احمر، آتش‌نشاني آمل و گزنك و نيروهاي انتظامي و بخشداري «لاريجان» به منطقه اعزام شدند و عمليات‌هاي امدادي را آغاز كردند.

وي افزود: اين بالگرد متعلق به شركت «تارا» از سوي فدراسيون كوهنوردي اجاره شده بود كه پس از برخورد دچار آتش‌سوزي شد.

رييس ستاد حوادث و سوانح غيرمترقبه مازندران با اعلام جانباختن هر شش سرنشين اين بالگرد، اسامي اين افراد را به اين شرح ذكر كرد: پيرايي نژاد (خلبان)، نعيمي (كمك خلبان)،علي بخشنده (مهندس پرواز)، دو تن از پرسنل نيروي هوايي به نامهاي «رحيم ظريف» و «هاشم نژاد» و يك نفر از اعضاي فدراسيون كوهنوردي به نام «حامد گلكار».

به گفته پورمحمد، در حال حاضر اجساد جانباختگان اين سانحه به تونلي كه در نزديكي منطقه وقوع حادثه قرار دارد، منتقل شده‌اند.

از سوي ديگر محمد رضا قادي، يكي از مسوولان جمعيت هلال احمر دماوند با بيان اين كه با اعزام 9 تن از عوامل اين جمعيت و ساير نيروهاي امدادي تا كنون 5 تن از اجساد از داخل رودخانه و بالگرد شناسايي شده‌اند، گفت: در حال حاضر تنها جسد يكي از سرنشينان بدليل سوختگي همچنان در داخل بالگرد قرار دارد و بيرون نكشيده شده است.

سايت بازتاب

/ 0 نظر / 3 بازدید