برف و باران در راه است

 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ضمن تشریح آخرین پیش‌بینی‌ها  از ورود سامانه بارشی از شمال‌غرب به کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر،احد وظیفه ضمن بیان این مطلب گفت:  از صبح روز دوشنبه دامنه بارش شمال غرب، غرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس، دامنه‌های غربی البرز، و نیمه غربی سواحل جنوبی دریای خزر را فراخواهد گرفت و در بعدازظهر این روز به جنوب غرب کشور خواهد رسید.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه این سامانه روز سه‌شنبه در کل نیمه غربی کشور فعال خواهد بود، گفت: همچنین برابر آخرین پیش‌بینی‌ها طی روزهای شنبه و یکشنبه دریای عمان مواج خواهد بود.

وی با بیان اینکه براساس نقشه‌های پیش‌یابی از بعدازظهر شنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور شده و سبب بارش باران، برخی نقاط رعد و برق وزش باد و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف می‌شود گفت: روز یکشنبه نیز شمال غرب و بخش‌هایی از غرب این وضعیت تداوم خواهد داشت و این سامانه روز دوشنبه علاوه بر شمال غرب و غرب، غرب دریای خزر، مناطقی از جنوب غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های مرکزی زاگرس و دامنه‌های غربی البرز را در بر می‌گیرد.

وظیفه با بیان اینکه در روز سه‌شنبه نیز علاوه بر نواحی ذکر شده،‌ دامنه‌های مرکزی البرز و بخش‌هایی از دامنه‌های جنوبی زاگرس تحت تاثیر این سامانه قرار خواهد گرفت، گفت: بر این اساس وضع هوای کشور از بعدازظهر شنبه در استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران، وزش باد، برخی نقاط رعد و برق و در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف و در روز یکشنبه نیز برای استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان و اردبیل بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی شده است.

 

 

 

/ 0 نظر / 4 بازدید