پلیس، کوه نوردان شهرکردی گرفتار در آب ملخ سمیرم را نجات داد

با تلاش ماموران انتظامی سمیرم و همکاری مردم، یک گروه کوه نورد شهرکردی که در کوه های منطقه آب ملخ گرفتار برف و سرما شده بودند، نجات یافتند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:  بعد از تماس تلفنی مردم با سامانه مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر گرفتار شدن یک گروه کوه نوردی در برف و یخبندان در یکی از کوه های سمیرم، بلافاصله گروهی از ماموران پاسگاه انتظامی روستای «چهار راه» به همراه نیروهای مردمی به محل اعزام شدند.

سرهنگ  دوم 'محمد هادی صادقی' خاطر نشان کرد: این گروه کوه نوردی که با دو دستگاه مینی بوس از استان چهارمحال و بختیاری به سمیرم عزیمت کرده بودند در منطقه گردشگری تخت سلیمان روستای آب ملخ به علت ریزش شدید برف و باران و فرورفتن در گل و لای قادر به ادامه مسیر نبودند.

وی گفت: با تلاش نیروهای اعزامی، سرانجام پس از چند ساعت جستجو در تاریکی شب، اعضای گروه کوه نوردی گرفتار در کوهستان، شناسایی و همگی آنها در سلامت کامل نجات یافتند.

فرمانده انتظامی سمیرم تصریح کرد: کوه نوردان این گروه در مسجد روستای آب ملخ اسکان داده شدند و مراحل امداد و خدمات رسانی آنان انجام شد.

منطقه نمونه گردشگری آب ملخ و تخت سلیمان سمیرم از جمله مناطق بکر، زیبا و صعب العبور استان اصفهان و شهرستان سمیرم است که در فاصله 60 کیلومتری جنوب سمیرم و دامنه دنا و 220 کیومتری جنوب غرب اصفهان هم مرز با استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

 

 

 


 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید