رندی و تقلب در اعلام خبر صعود سرعتی خط الراس دوبرار توسط مهدی جباریان!!

چندی پیش و در پاره‌ای کانال های دنیای کوه و کوه‌نوردی تلگرام... خبری مبنی بر انجام صعود سرعتی خط الراس دوبرار در 17 ساعت توسط مهدی جباریان (باشگاه همت شمیران) منتشر شد که بررسی ترک track و نقشه مسیر که در سایت movescount منتشر شده است نشان می دهد که این ادعا واقعیت ندارد!! ... و اعلام رکورد جدید پیمایش سرعتی این خط الراس بزرگ فقط می تواند گونه ای دروغ و رندی تلقی گردد...

 

 می توانید مسیر و نقشه برنامه ی اجرا شده را در لینک زیر ببینید:
http://www.movescount.com/moves/move163944168

همان گونه که در عکس بالا مشخص است: اعضای تیم باشگاه همت شمیران در همان قدم اول و ابتدای خط الراس ... چنان برای ثبت رکورد سرعتی جدید، عجله و شتاب داشته اند که قله‌ی "بزم چال" اولین قله ی مرتفع این خط الراس از سمت غرب را صعود نکرده‌اند!!

اما اوج رندی و تقلب در خبر صعود سرعتی مهدی جباریان و خلق رکورد جدید را باید... در حذف و فاکتور گرفتن بخش قابل توجهی از یک سوم پایانی خط الراس دانست!!

 ×××××××××××××××××

اندازه گیری طول خط الراس دوبرار را اگر براساس نقشه های توپوگرافی سازمان جغرافیایی ارتش انجام دهیم به عدد تقریبی 55 کیلومتر می رسیم که ... 3 کیلومتر انتهایی آن در سمت شرق ، تپه هایی قرار دارد که به دلیل کمی ارتفاع توسط کوه نوردان صعود نمی شود و اغلب تیم ها در ارتفاعات مشرف به روستای کهنگ به برنامه خود پایان می دهند. 

پیمایش و صعود معمول و طبیعی (غیرسرعتی) و البته کامل این خط الراس در کوه نوردی ایران 3 روزه است و تیم ها برنامه ی خود را از کمی پائین تر از گردنه ی امام زاده هاشم آغاز و با صعود اولین قله ی خط الراس یعنی بزم چال مسیر را در امتداد شرق و جنوب شرق تا روستای کهنگ ادامه می دهند...

 اوج رندی و تقلب در خبر صعود سرعتی مهدی جباریان و خلق رکورد جدید را باید ... در حذف و فاکتور گرفتن بخش قابل توجهی از یک سوم پایانی خط الراس دانست!! ... عکس زیر را ببینید:

 در حالی که هنوز بخش قابل توجهی از خط الراس باقی مانده است ... بررسی مسیر و نقشه ی این برنامه در سایتmovescount نشان می دهد آنان با سرازیر شدن به روستای دهنار به برنامه ی خود پایان داده اند!! ... از حدود 52 کیلومتر خط الراس ، نزدیک به 20 کیلومتر را فاکتور گرفته و صعود و پیمایش نداشته اند ... آن وقت خبر از ثبت رکورد جدید می دهند!!

 

 خطر گسترش رندی و تقلب در اجرای برنامه های کوه نوردی را جدی بگیرید!

به افکار عمومی دروغ نگوئید ... لطفا !

 

 

کانال تلگرامی کلاغ‌ها را ببینید:

news83kouh@

 

 

/ 3 نظر / 454 بازدید
....

امیدوار بودم شما یک جایی اشتباه کرده باشید.ولی آقای جباریان در کانالشون هم تظاهر به پیمایش کامل کردند .و گفتند پیمایش خط الراس دوبرار، در 17ساعت و نه دقیقه، مهدی جباریان، علی موسوی، 96/4/8،مسافت تقریبی 60 کیلومتر،79000قدم ، باور پذیر نیست که شخصی مثل ایشون در محاسبات خودشون بیست و خورده ای کیلو متر خطا داشته و متوجه نشده . امیدوارم توضیحی داشته باشند

کاوه

کجا روی خط الراس بوده؟ ایشون ختی زیر خط الراس نظامی پیمایش کرده!!!

کوه رو

عجبا ای کاش ایشان کمی با شعور کوهنوردان بازی نمیکردن. و این گونه رفتار نمیکردن و چه خوب که کلاغها داریم[نیشخند]