در ستایش وبلاگ نویسان کوه نورد !

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

هر کس حق آزادی عقیده و بیان دارد و حق مزبور شامل آنست که از داشتن عقاید خود بیم و اضطرابی نداشته باشد و در کسب اطلاعات و افکار و در اخذ و انتشار آن به تمام وسائل ممکن و بدون ملاحظات مرزی آزاد باشد... « ماده ۱۹ از اعلامیه جهانی حقوق بشر »

هفتادمین نشست ماهانه ی انجمن کوه نوردان ایران  روز دوشنبه ١٨/۶/٨٧  در محل ساختمان تشکل های غیر دولتی ( خیابان ویلا ) برگزار گردید و به نظر کلاغ ها ... _ و در یک موضع گیری کاملا جهت دار و جانب دارانه !! _ یکی از بهترین و منظم ترین نشست های همگانی این تشکل در ماه های اخیر بود . برنامه ریزی و سازمان دهی کلیه ی امور مربوط به برگزاری این جلسه را عباس ثابتیان نویسنده وبلاگ آرام کوه بر عهده داشت و مجری آن نیز حامد حصاری نویسنده وبلاگ من ، کوه ، تنهائی بود . و مشخص است که با این توضیح ، دیگر ضرورتی برای ارائه ی دلیل نسبت به  موضع گیری جهت دار و جانب دارانه ی کلاغ ها ... وجود ندارد !!  وقتی مسئولیت انجام کاری به دو کوه نورد وبلاگ نویس واگذار می شود دیگر  مواجهه با نتیجه ای مناسب و ایده آل ، نباید چندان دور از انتظار باشد !! فرهنگ و شعور اجتماعی و هم چنین وقار و متانت شخصیتی تعدادی از دوستان وبلاگ نویس کوه نورد  براستی شایسته ی تحسین و احترام است . به عباس ثابتیان و حامد حصاری تبریک می گوئیم !

-------

و چند خبر قابل توجه  که توسط عباس ثابتیان و در بخش اخبار کوه نوردی جهان برای حاضرین بیان شد :

_ برگزاری اجلاس فوق العاده ی  UIAA  در  ١٣ و ١۴ سپتامبر در شهر استانبول با موضوع بازنگری اخلاقیات در کوه نوردی و نگاهی کامل به درجات مختلف فعالیت  در ورزش کوه نوردی .

_  با خاموش شدن مشعل المپیک پکن ، صدها کوه نورد جوان از سراسر جهان مشعل هائی را بر فراز کوه ها روشن کردند تا ارزش های المپیک را زنده نگه دارند « ما پیام صلح ، دوستی ، عشق ، احترام و یگانگی و شادی و سرور خود را به همه ی کوه ها ، همه ی مردم و به سراسر گیتی می فرستیم » با حضور کوه نوردانی از اسلوونی ، یونان ، آفریقای جنوبی ، ایتالیا ، اوکراین و ...

_ کلوب کوه نوردی نروژ یکصدمین سال تاسیس خود را جشن گرفت و اعضای کلوب برای اولین بار زنی Ragnhild Amundson را به دبیر کلی انتخاب کردند . آموندسن در این جشن گفت : بعد از ١٠٠ سال دیگه وقت آن بود که یک زن به ریاست انتخاب شود . به عقیده ی آموندسن ، جامعه از زمانی که او در ١۵ سالگی کوه نوردی را شروع کرد خیلی بازتر شده است و حالا دیگر کوه نوردی خانم ها یک کار عجیب و غریب به نظر نمی رسد !

/ 8 نظر / 5 بازدید
طارق

سلام من آپم با (برداشته اي از تخيلات يك بزرگمرد در كنار قبر يكي از نزديكان) خوشحال میشم به من سر بزنید

حامد

با سپاس و درود فراوان ار دوستان عزیزم حامد حصاری بخاطر لطفش و اجرای خوبش اس ثابتیان عزیز بخاطر مسئولیت پذیری و جدیت و دقت نظر در برنامه ها

عباس ثابتیان

سلام فرامرز از خبری که در مورد این نشست دادی و از تعزیفایی که کردی ممنونم ولی باید بگم که تو انجمن مثل هر کار داوطلبانه دیگری هر جند که تو پرکار باشی ولی کار بدون مشارکت دیگران جلو نمیره و در مورد جلسات انجمن هم نمیتوان از نقش همیشگی افسر شاندیز ، حامد عرب ، محمود بهادری و مهری کوثری (منشی انجمن) و سایر دوستان مثل رضا میرزایی یاد نکرد ، حتی بعد از پایان جلسه محمد نوری و اختر شاندیز کار جابجا کردن لوازم پذیرایی به دفتر انجمن و شستشوی ظرف ها را انجام دادند. همانطور که در نشست گفتم کار داوطلبانه الزاما ربطی به دارا یا نادارا بودن و تمول و یا موقعیت اجتماعی ندارد.

آموزگار

[لبخند] دلم برای نشست های انجمن تنگ است ... تصویر جالبیه [چشمک] ی عکس از من گرفتی پارسال که درباره وبلاگ ها صحبت کردم . اگه تونستی برام ای میل کن [لبخند]

برج مراقبت

از دوستی با جناب ثابتیان و حامد عزیز بسیار مغرور و خوشحالم ! هر کجا که باشند من سایه به سایه همراهشان بوده و خواهم بود و برایشان آرزوی موفقیت و سلامت دارم .

عباس ثابتیان

مررررسییییییییییی برج مرافبت!

کوهرو

اگه عباس ثابتیان رفیق و شفیقت نبود باز هم اینطوری تعرف و تمجید میکردی؟؟؟