فدراسیون کوه نوردی ، دکتر بهالو ، عیسی میرشکاری و...

.

چهار نفر از اعضای تیم هیئت زنجان به فدراسیون فراخوانده شدند ... این عنوان خبری بود که امروز ( سه شنبه ٢٧ اردیبهشت ) در سایت رسمی فدراسیون کوه نوردی کشورمان منتشر شد و  " ... مقرر گردید؛ هفته ی آینده ۴ نفر از اعضای تیم هیئت زنجان به منظور ارائه‌ی گزارش و توضیحات لازم، در محل فدراسیون حضور یابند . بر این اساس ؛ جلسه‌ی بررسی حادثه در «ماناسلو» با حضور کارشناسان فدراسیون و فراخواندن «حسن نجاریان»، «حسین مقدم»، «مسعود بیات منش» و «دکتر حمیدی» در روز دوشنبه 2 خرداد ماه جاری ساعت ۱7 تشکیل خواهد شد تا با توجه به بازتاب منفی این حادثه در جامعه نسبت به ورزش کوه نوردی و جنبه های هشداری و ایجابی ، موضوع از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد . "

 .

١_ در شرایطی که هنوز اعضای تیم زنجان به ایران بازنگشته اند ، باید به انتشار خبر احضار (؟!‌) تعدادی از آنان به فدراسیون برای بررسی حادثه ی مرگ عیسی میرشکاری در ارتفاعات ماناسلو ، به مثابه ی نکته ای قابل توجه ، حیرت انگیز و چه بسا تاریخی نگریست . چنین سرعت عملی از سوی فدراسیون کوه نوردی ، در کل تاریخ کوه نوردی کشورمان بی نظیر است !!

٢_ این سرعت عمل و دیگر نگرانی ها و دغدغه های فدراسیون ، آیا فقط هنگام بروز بحران و حادثه برای فعالیت های کوه نوردان آزاد و مستقل نمود پیدا می کند یا برنامه های منجر به بحران و حادثه ی خودشان (!!) را هم شامل می شود ؟

٣_ بیش از دو سال و نیم از حادثه ی مرگ دکتر بهالو ( آبان ٨٧ ) در جریان صعود تیم اعزامی فدراسیون کوه نوردی کشورمان به قله ی تیلیچوپیک می گذرد . چرا هنوز " جمع بندی و نظر نهائی " کمیسیون حوادث فدراسیون برای افکار عمومی ارائه نشده است ؟ آیا نوک پیکان دغدغه و نگرانی های فدراسیون در باره ی  جنبه های هشداری و ایجابی حوادث کوه ، فقط کوه نوردان مستقل و آزاد را نشانه می رود و به حوادثی مانند مرگ دکتر تیم خودشان در تیلیچوپیک کوچک ترین ارتباطی ندارد ؟!

۴_  آیا می توانیم نگرانی و دغدغه ی فدراسیون در باره ی بازتاب منفی حوادث کوه در جامعه  را  واقعی و جدی بدانیم ؟ روز چهارشنبه ششم آذر ماه ٨٧ فدراسیون در پایگاه خبری خود و در ارتباط با حادثه ی تیلیچوپیک به افکار عمومی جامعه ی کوه نوردی کشورمان وعده داد : " ... مقرر شده است : گزارش عمومی برنامه ی این صعود نیز بزودی برگزار شود ... کوه نوشت" .  چرا این وعده هیچ گاه رنگ واقعیت به خود نگرفت ؟!  آیا حوادث کوه هم در تفکر آقایان به خودی و غیر خودی تقسیم می شود و حوادث مربوط به خودی ها (!!) لاجرم از هرگونه بازتاب منفی در جامعه مبرا است ؟! و دیگر به گزارش رسمی و عمومی و آن اطلاع رسانی شفاف و صادقانه برای جامعه نیازی ندارد ؟! 

۵_ فدراسیون کوه نوردی کشورمان برای جلب اعتماد افکار عمومی باید هرگونه " فراخواندن و احضار افراد و کاهش بازتاب های منفی حوادث کوه از طریق توجه و اطلاع رسانی جنبه های هشداری و ایجابی " را از خود آغاز کند !

 

/ 26 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
amirali

aghaye nasiri shoma harchi egi ina harfe khodeshono be zor be korsi mishonan,chon ghodrat o sandali dasteshone.vaghean bayad miteasef bod....

کوهنورد آزاد

کاملن معلوم است که فدراسیون قصد بهره برداری دارد میخواهند از موضوع مرگ عیسی استفاده کنند تا جریان کوهنوردان مستقل را برایشان ایجاد موانع و محدودیت درست کنند فدراسیون میخواهد مرگ عیسی را چماقی کند بر سر کوهنوردی غیردولتی وگرنه آقای نصیری خودشان زمان مرگ دکتر بهارلو نزاشتن آب از آب تکون بخوره ......... اصلن هیشکی نفهمید چی شد که دکتر سقوط کرد چرا تیم داشت توی تاریکی حرکت میکرد اصلن به قله رسیده بودند یا نه ا که الان دارند از فاتحان تیلچوپیک حرف میزنند نزاشتن یه سر سوزن از دلایل مرگ دکتر بهارلو به بیرون درز کنه حالا مدعی مرگ عیسی شدند حالا مدعی عواقب منفی مرگ عیسی توی جامعه شدن بهتره یه نیگاه به کارنامه گذشته خودشون بندازند اشاره بجایی بود نقد شما به این آقایون

امیر

1 - چرا این موضئعات مستتر در برنامه چیلیوپیک ، در برنامه مانسلو مستتر نماند و آشکار شد؟ ربطی داره به قصد ونیت اساسی فدراسیونی ها به حمایت از استاد ! نجاریان ؟ 2 - ببخشید برادر رضایی شما در زمان مهندس هوایی هم تقریبا همین سمت را در فدراسیون داشتید ولی آن زمان نه تنها دغدغه پاسخگویی تان قلنبه نشده بود بلک برای این بنده خدا هم کم موش دوانی نمی کردید و انتقادات طنزآلود و غیر طنز آلودتان ...

امیر

به همراه گوشه کنایه هایتان در مورد عدم صلاحیت ایشان و غیره در همین کوهنوشت به سمع و نظر ! علاقه منندان می رسید نکند خلاصه منافعی برایتان در ازکار برکنار کردن ایشان وبر سر کار آمدن برادر صنایع دفاعی ( اطلاعاتی ) شعاعی به ریاست متصور بوده که بوده . به یاد دارید که شرکت شما در در گردهمایی فدراسیونهای جهانی در ژاپن و دفاع شما از کوهنوردی ایران ( تا آنجا که به یاد دارم آن زمان شما حتی برای یکبار هم قله ای بالای 4000 متر را صعود نکرده بودید چه برسد به دماوند ! ) دستمزد آن تخریبهای آگاهانه آقای هوایی بوده ؟

امیر

4 - ماجرای یافتن استعداد پسر رئیس فدراسیون در هنر عکاسی و الباقی ماجراها ! نظیر مسئولیتهای بعدی ایشان در فدراسیون پدر جان و اینها هم که یادتان هست ؟ بوق و کرنای کاندید شدن وبلاگ عکاسی ایشان در آن مسابقه ( البته انتخاب شدن بین 10 وبلاگ آسیایی ) و انواع و اقسام پستهای شما جهت تشویق مخاطبین به رای دادن به وبلاگ ایشان را هم یادتان هست ؟ انعکاس خبر جای گرفتن عکاس ایرانی در بین منتخبین اسکار عکاسی را چطور آنهم یادتان هست ؟ حتی اشاره کوچکی به قرار گرفتن نام یک ایرانی در لیست منتخبین کرده بودید ؟ اگر پسر جان ! رئیس جان ! در این لیست قرار داشتند چه عکس العملی نشان می دادید ؟ ----------------------------------------------------------------- برادر حسین جان ، مخلص کلام شخص شخیص شما نه تنها تعهدی به رسالتتان به عنوان یک مسئول روابط عمومی ندارید بلکه به شد سلیقه ای و با رویکردی غیر شفاف و غیر صادقانه با مسایل مطروحه در حوزه کوهنوردی و کوهنویسی برخورد می کنید . برادر این ژست روشنفکری وروشنگری و روشن نگری اصلا برازنده تان نیست !

........

چطور شده که آقای رضایی کامنت میثم رو دیده اما کامنت من که تقاضای یک عکس از قله ی تیلیچوپیک کردیم رو ندیده؟ آقایان فدراسیون ما عکس قله ی تیلیچوپیک رو از شما می خوایم ! یک عکس که ادعاهایتان را ثابت کند . چرا دروغ می گید ؟ چرا صعود انجام نشده را در بوق و کرنا می کنید ؟ چرا اسم فاتحان تیلی چو را می برید ؟ زشت است خجالت هم خوب چیزی است

!

امیرجان محمود شعاعی معاون سازمان جغرافیایی سپای بودو در اطلاعات سمتی نداشت. احتمالا سایر اطلاعاتتم مثل همین یکی چپکیه!

امیر

! جان مهندس شعاعی تا آنجا که من میدانم سپاهی نیستند از پرسنل سازمان صنایع دفاع بودند که صد البته بعید نیست از سپاه به این سازمان منتقل شده باشند می دانید که مملکت گل و بلبل ما کلا تیول این برادران هست دیگر ( به نوعی مال پدری )! در ضمن سازمان جغرافیایی یک سازمان کاملا نظامی و زیر نظر ارتش می باشد . از قبل از انقلاب وجود داشته و در خیابان شریعتی و بخشی از آن در خیابان معلم واقع است .

رضا

جناب آقای نصیری جهت مشخص شدن حقایق در مورد مرگ آقای میرشکاری و سهل انگاری آقای نجاریان با آقای نادعلیان از اراک که همان شب با آقای میرشکاری هم چادر بوده اند تماس بگیرید تا ببینید آقای نجاریان برای رسیدن به قله از روی چه اجسادی رد شده است . تعجب است که چرا فدراسیون از ایشان در جلسه دعوت نکرده است

احمدرضا عبائیان

موضوع سرعت عمل فدراسیون در اقدام نکته جالبی بود. این تنها مورد نبوده. در وبلاگ آوای کوه نیز به مورد دیگری اشاره شده: http://newbie.blogfa.com/post-250.aspx گویا فدراسیون در برخی حوزه های مشخص انگیزه زیادی برای اقدام عاجل دارد. در این میان نقش آقای رضایی هم در این پست و هم پست بالا به وضوح مشخص است. حتی آقای تازه کار با وی بازی (من می گویم کثیف) کرد تا موضوع بی اطلاعی خود آقای رضایی را هنگامی که با عجله دفاعیات بی ربطی ارائه می داد را نیز ثابت کند. مورد دیگری که در پاسخهای آقای رضایی موج می زند حاشیه رفتن و پاسخ ندادن به سئوالات مشخصی است که مطرح می شود. گویی می خواهد مخاطب را در دریای سخنان طوری غرق کند که صورت مساله فراموش شود که در اینجا نیز آقای نصیری مچش را می گیرد.