عکاسان به غار کتله خور می‌روند

غار «کتله خور» میزبان کارگاه آموزشی عکاسان غار می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزش ارتقای سطح عکاسی در غار از ۲۱ تا ۲۴ بهمن‌ماه سال جاری با حضور عکاس اتحادیه جهانی غارشناسی «فیلیپه کروچه» در غار کتله خور برگزار می‌شود.

 

بخش بین‌الملل انجمن غارنوردان و غارشناسان با هدف ارتقای سطح علمی و تکنولوژیک عکاسان و انتقال تجربیات‌شان درپی ارتباط با دپارتمان عکاسان اتحادیه جهانی غارشناسی، توانسته موافقت لازم را برای حضور عکاس فرانسوی، فیلیپه کروچه و همسرش را بگیرد. در این راستا کارگاه آموزش ارتقای سطح عکاسی درغار، بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.

 

هنر عکاسی غار، تلفیق دو فرآیند ارادی و غیرارادی است. در بخش اول، تکنولوژی، توانایی، تجربه و نگاه عکاس و در بخش دوم، فضای ویژه غار، نور و سوژه نتیجه‌ای خاص درپی خواهد داشت. این تلفیق، وقتی ارزشمندتر است که با احساس همراه باشد، در نتیجه اثر تولیدشده، عکسی خواهد شد امضادار و آن عکس هنگامی زیباتر و ماندگارتر است که خالقش در دنیای زیرزمین، شاتر بیشتری زده باشد. به زبانی ساده‌تر دست‌ها و دوربینش در دنیایی ساکت و نمور غار بیشتر گلی شده باشد.

 

این کارگاه عکاسی 21 تا 24 بهمن‌ماه 1393 به‌صورت تئوری و عملی برای ۱۲ عکاس برگزار می‌شود.

 

فیلیپ کروچه Philippe CROCHET، غارنوردی خود را در سال 1970 شروع کرد و در سال 1974 عکاسی در غار را به‌صورت حرفه‌ای دنبال و یک باشگاه در همین راستا برای علاقه‌مندان تأسیس کرد.

 

او توانسته است در سال 1983 با مدرک دکتری هیروژئولوژی از دانشگاه مونپولیه فرانسه فارغ‌التحصیل شود. سفرهای زیادی را به خارح از فرانسه داشته است که ابتدا برای عکاسی در سفرهای کوه‌نوردی و دره‌نوردی و سایر ورزش‌های مرتبط بوده است؛ اما علاقه اولیه او غارنوردی است و به‌طور منظم از غارها و حفره‌ها در کشورهای دور، بخصوص در مناطق ایسلند، هاوایی ، مناطق گرمسیری کارستسک کوبا، لائوس و بورنئو به عکاسی پرداخته است.

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید