بزرگترین غار استان کرمان شناسایی شد

بزرگترین غار استان کرمان توسط تیم غارنوردی کمیته امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان کرمان در کوه های داوران رفسنجان کشف و شناسایی شد.

.

.

.

.

.

غار یاد شده که به نام محلی غار میرزا مشهور شده در ارتفاع2342 متری از سطح دریا قرارداد و نقطه نظر فنی از درجه سختی بالایی برخوردار است. غار میرزا دارای8 تالار اصلی و 4 تالار فرعی است که هرکدام ویژگیهای خاصی را دارند ودربخش میانی غار 90 متر فرود در فضای معلق، غار نورد را به دنیای اسرار آمیزی میرساند و وسعت غارمذکور در این قسمت به 150 متر مربع میرسد که این خصوصیت این غار را در بین غارهای کشور کم نظیر و در میان غارهای استان بی همتا کرده است. تنوع رنگ و زیبایی قندیل ها که درطول میلیون ها سال بوجود آمده اند بیننده را میخکوب می نماید و ارتفاع بعضی از آنها به 4 متر میرسد که سقف تالار را به کف آن متصل می نماید. در تالار غربی فسیل جانوری وحشی از موارد شگفت غار به شمار می اید. تیم غارنوردی کمیته امداد و نجات کوهستان در انتهای تالار شمالی به برکه آبی به وسعت 250 متر مکعب برخوردند که آب زلال و گوارایی در آن جریان داشت. و در سقف تالار شمالی دهلیزی به طول 70 متر وجود دارد که ورود به آن مستلزم سنگ نوردی های متعددی می باشد.

ایسکانیوز ٣٠/٣/٨٧

/ 2 نظر / 3 بازدید
_

_

فعالیت های داوطلبانه وبلاگ نویسان ورزشی

با سلام... وبلاگ نویس ورزشی عزیز از شما دعوت می کنیم تا در جشن ورزش و اینترنت و همچنین مسابقه بهترین وب ورزشی شرکت کنید .... برای شرکت در جشن ورزش و اینترنت و معرفی و تقدیر از بهترین وبهای ورزشی باید ثبت نام به عمل آورید! منتظر شما هستیم.... در صورتی که علاقمند باشید می توانید لوگوی حمایت از جشن ورزش و اینترنت برای ورزشی ها از ورزشی ها حمایت کنید!