دو پرسش از محمود شعاعی !

.

به محمود شعاعی سرپرست فدراسیون کوه نوردی

با سلام و احترام

١ _  در طی سالیان اخیر ، آمار تلفات انسانی در برنامه های باشگاه دماوند از روندی رو به افزایش و بسیار نگران کننده خبر می دهد . در این باشگاه چه می گذرد ؟  آیا اصولا  _ و در عمل _ نظارتی بر فعالیت و کم و کیف مسائل مدیریتی و روش های عضو گیری و سیستم های آموزشی این گونه گروه ها و باشگاه ها ، از سوی فدراسیون کوه نوردی و یا دیگر ارکان سازمان ورزش این مملکت وجود دارد ؟ 

نکته ی حیرت انگیز دیگری که در این میان وجود داشت ، آغاز فعالیت های باشگاه دماوند با اعلام چند دوره و کلاس آموزشی جدید بود !! کلاس هائی که به طور معمول با کسب هزینه های نسبتا زیاد از شرکت کنندگان و اغلب با وعده ی صدور " گواهی و مدرک رسمی فدراسیون " اجرا می گردد . اکنون پرسش اصلی این است : مدیران فعلی باشگاه دماوند چگونه می توانند بدون مشخص شدن نتایج بررسی و تحقیق وعده داده شده توسط فدراسیون ، مجددا اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی کوه نوردی نمایند؟  آیا صلاحیت این باشگاه در حال حاضر مورد تائید فدراسیون است ؟ در صورت بروز حادثه ای دیگر در کلاس های آموزشی این باشگاه ، چه کسی پاسخ گو خواهد بود ؟

.

٢ _  پرسش دوم در مورد کیفیت مدیریت و میزان تسلط و آگاهی شما از عملکرد مسئولین بخش ها و کمیته های گوناگون فدراسیون است . چندی پیش مسئولین کمیته های اسکی کوهستان فدراسیون و هیئت تهران ، اقدام به برگزاری برنامه ای با عنوان " اسکی در منطقه علم کوه ، یادبود فرشاد خلیلی " نمودند . برنامه ای که خبر اعلام و اجرای آن در سایت رسمی فدراسیون منتشر شد و ما آن را به دلیل طرح مسائل نادرست و تحریف آشکار واقعیت های تاریخ کوه نوردی کشورمان " پروژه ی قهرمان سازی جعلی " نامیدیم . فرشاد خلیلی نه بنیان گذار اسکی کوهستان در ایران بود و نه بنیان گذار شیوه ای نو در این ورزش ! آیا از طرح و انتشار این مسائل در سایت رسمی فدراسیون اطلاع دارید ؟ آیا در بقیه ی بخش ها و کمیته های دیگر فدراسیون نیز اوضاع این گونه است و مسئولین مربوطه می توانند و مجاز هستند در راستای  تبلیغات تشکیلاتی و باشگاهی شخصی خود ، صریح نسبت به تحریف واقعیت های تاریخ کوه نوردی کشورمان اقدام کنند ؟ کیفیت مدیریت و میزان تسلط و آگاهی شما از عملکرد مسئولین بخش ها و کمیته های گوناگون فدراسیون تا چه اندازه است؟

.

/ 12 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سوال

بشین تا جوابت بیاد ...راستی چرا تا به حال حتی یک نفر از کسایی که سولاتت رو ازشون می پرسی حتی یکدفعه هم آدمت حساب نکردنو جوابتو ندادن تا به حال به این موضوع فکر کردی؟

-

شعاعي رئيس فدراسيونه نه سرپرست. شازده

علیرضا

به دوست عزیز "سوال" راستش گمان نکنم با هیچ معیاری، جوابگو نبودن سرپرست یک سازمان و نهاد دولتی -که با بودجه عمومی اداره میشود- به پرسش هایی ( درست یا نادرست) چندان مایه افتخار و مباهات باشد... نمی شود گفت نفس پرسشگری از طرف هر کس و با هر انگیزه ای، نادرست است و "آدم حساب نکردن " دیگران روشی پسندیده! حتی به تردید ها هم میتوان با پاسخی معقول، جامه صحت و حقیقت پوشاند.

پ .

مهم نیس که توی این مملکت یه نفر رییس یا دبیر یا مسوول به سوالاتی که ازش میشه جواب بده . نفس طرح شدن سوالات در اذهان عمومی اهمیت خیلی بیشتری داره و اون فرد مسوول هم با جواب دادن یا ندادن فقط فرهنگ یا بی فرهنگی خودشو نشون میده جواب ندادن افتخار نیس تردیدها رو نسبت به اون شخص بیشتر میکنه

من

یعنی شما میگی مسئولین باید بشینن هر روز به پرسش هایی که تو هر وبلاگی منتشر میشه جواب بدن و اگه جواب ندن باید در سالم بودنشون تردید کرد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

علیرضا

دوست عزیز " من " مسئولین را که نمیشود وادار به کاری کرد! مسئله این است که برخی دوستان نفس پرسشگری و انتقاد را تمسخر کرده و نادیده انگاشتن آن ( عمدی یا سهوی) توسط مسئولین و آدم نپنداشتن منتقد را نوعی افتخار میدانند.فکر می کنم رصد کردن فضای مجازی و عمومی یکی از راهکارهای مسئولین برای پی بردن به ضعف ها و برآورد دیدگاه کلی جامعه باشد در این عصر و زمانه مدرن! شاید پرسش نادرست یا مغرضانه باشد، شاید صحیح و هوشمندانه. تنها زمانی میشود حکم کرد که آدمها استدلال کنند و پاسخگو باشند.وگرنه همه میتوانند همدیگر را تحقیر کرده و آدم فرض نکنند...

سیامک

جناب آقا وجود حرکت و پویایی در باشگاه دماوند می تواند حامل عنصر خطر کوهستان باشد و وجود انسانهای فداکار برای رفع خطر از همنوردان باعث بروز فاجعه دیزین شده .

فرامرز نصیری 2

دوست عزیز! اصولا درس گرفتن و عبرت آموزی ، پدیده ای منحط در تفکر انسانی محسوب می شود لذا کلاس های آموزشی آینده ی خود را نیز به همین روالی که گذشت برگزار کنید !! اگر هوا خراب بود برنامه را لغو نکنید ،چرا که حرکت و پویایی در باشگاه دماوند مهم است ... اگرحتی حجم برف حرکت ماشین مان را متوقف کرد اهمیتی ندارد پیاده می رویم چرا که حرکت و پویایی در ... اگر ... اگر ... و حتی اگر در تصمیمی خطرناک کارآموزان مبتدی خود را به عبور از مخروط بهمنی دعوت کردیم و بعد هشت نفر را به کشتن دادیم و هشت خانواده ی این سرزمین را به سوگ نشاندیم و ... اصلا اهمیتی ندارد چرا که " وجود حرکت و پویایی در نزد ما باشگاه دماوندی ها " بی همتا و یگانه است !! بالا بردن دیوارهای افتخار باشگاه ما ، بسیار بسیار مهم تر از این خون هائی ست که ریخته می شود . خون امیر امینی ها و ویکتوریاها و امیرها و سامان ها و سعید طاهری ها و... چه اهمیتی دارد . زنده باد باشگاه دماوند!!

فرامرز نصیری 1

جناب سیامک خان ! همان طور که می دانید" حرکت و پویایی " چیزی نیست که فقط در انحصار دوستان باشگاه دماوندی باشد و می توان آن را اشخاص و گروه های دیگر هم سراغ گرفت . مثلا: تلاش آرشی ها برای گشایش مسیری نو در هیمالیا! اما نمی دانیم چرا در کوه نوردی ایران " حرکت و پویایی از نوع دماوندی " همواره با این میزان کشته و تلفات انسانی همراه است ؟! " حرکت و پویایی " شما هشت خانواده ی این سرزمین را داغدار کرده است و شما هنوز ...