باشگاه اسپیلت در مدار بسته ی حادثه و پنهان کاری ؟!

وبلاگ آرام کوه : بروز حادثه در کوه‌نوردی ما انگار که کاملا عادی شده و حتی به امری بدیهی تبدیل شده که گریزی از آن نیست! برایم جالب بود که روز جمعه ۲ مهر ۹۰ مرتضی آهویی دچار حادثه شده و هیچ خبری از آن ، جز در وبلاگ فرهنگ‌چال منتشر نشده است . حتی در وب‌سایت باشگاه کوه‌نوردی اسپیلت هم که مرتضی در آن عضویت دارد، خبری از این حادثه درج نشده است ...

گزارش وبلاگ فرهنگ‌چال

ظهر روز جمعه ۲ مهرماه یکی از مربیان سنگ نوردی کشور که در حال آموزش سنگ نوردی به کارآموزان در منطقه بند یخچال بود دچار حادثه شد و به بیمارستان انتقال یافت.

شرح مختصر این اتفاق را از زبان یکی از شاهدان عینی می خوانیم:

" حوالی ساعت ۱۲ روز جمعه مرتضی آهویی که در منطقه‌ی موسوم به "زمین فوتبال" واقع در ارتفاعات شمال تهران در حال آموزش و اجرای عملیات "تی رل"   بود به شدت با سنگ برخورد کرد و دچار مصدومیت شدید شد.  با توجه به حضور انبوه سنگ نوردان در این منطقه بلافاصله عملیات امداد آغاز شد. متاسفانه هلیکوپتر هلال احمر ابتدا حاضر به پرواز نشد و مصدوم توسط امدادگران به منطقه دیگری که خلبان برای فرود مناسب تشخیص داده بود منتقل گردید. سپس هلیکوپتر بر فراز منطقه به پرواز درآمد. پس از ساعتها معطل ماندن مصدوم در حال درد و پس از چند بار دور زدن منطقه،  خلبان با اعلام اینکه منطقه مورد نظر را پیدا نکرده!!! امداد هوایی را پایان داد. حوالی ساعت پنج، امداد گران با ناامیدی از امداد هوایی  با همراهی سنگ نوردان و کوه‌نوردان، آهویی را با برانکارد به میدان دربند منتقل کردند. مصدوم که به خاطر تکانهای ناشی از انتقال با برانکارد از درد به خود می پیچید در میدان دربند نیز بیش از نیم ساعت منتظر آمبولانس ماند سپس به بیمارستان انتقال یافت. "

حال عمومی آهویی که از صبح روز دوشنبه تا عصر در بیمارستان پارسیان تهران تحت عمل جراحی قرار گرفت رضایت بخش است. متاسفانه زانو و مچ پای راست و انگشتان هر دو پای این مربی جوان تهرانی دچار شکستگی شده و وی مدتها از دنیای سنگ نوردی به دور خواهد بود.

باشگاه کوه‌نوردی اسپیلت هنوز خبری در باره‌ی این حادثه منتشر نکرده است اما در گفتگوی کوتاهی با ذبیح‌الله حمیدی مسئول باشگاه، وی گفت که مرتضی بدون هیچ حمایت و مکانیزم ترمزی و با فرض اینکه در وسط مسیر متوقف خواهد شد، خود را بر روی طناب رها می‌کند. او نه تنها در میانه‌ی مسیر متوقف نمی‌شود، بلکه با سرعت به سوی سنگ مقابل می‌رود و در هنگام برخورد پای خود را به سنگ می‌کوبد که شاید این عمل او هر چند باعث بروز شکستگی‌های متعددی در زانو و انگشتان هر دو پای او شد، اما جانش را نجات داد. او هم اکنون در بیمارستان است و چند عمل جراحی بر رویش انجام شده است ...

متن کامل را در وبلاگ آرام کوه بخوانید :

http://aramkuh.blogfa.com

.

.

/ 2 نظر / 20 بازدید
ج.ز

سلام من روز جمعه در همون منطقه بودم . دلیل انجام نشدن امداد هوائی این بوده که امداد زمینی انجام داده بودن که گویا قرار بوده انجام نشه و منتظر هلیکوپتر باشن که نشدن و موقعی هم که هلیکوپتر رسید بچه ها تو مسیر سنگ های زیر شیرپلا بودن و مکانی جهت فرود هلیکوپتر نبود. در پایان هم با قاطر به پائین منتقل شد که خیلی هم خوشحال بود و هیچ نشانی از درد تو چهرش دیده نمی شد. دوستان لطف کنن جهت ضایع کردن بقیه کمتر خالی بندی کنن.

میلاد

آقای ج.ز مطمئنی داری راجع به همین حادثه حرف می زنی ؟ من فکر می کنم اشتباه گرفتی چون با وجود درد مرتضی آهویی همه منتظر هلیکوپتر موندند.