نجات کوه نورد همدانی از ارتفاعات الوند / گرفتاری 5 مسافر در تله‌کابین

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان همدان از نجات کوه نورد همدانی توسط تیم امداد کوهستان از ارتفاعات الوند خبر داد.

حسین اشرفی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، در این باره گفت: روز جمعه ساعت 12 یکی از کوه نوردان همدانی هنگام بازگشت از ارتفاعات الوند بر اثر پرتاب از صخره دچار شکستگی از ناحیه پا شد. وی ادامه‌داد: از آنجای این که بالگرد در محل وقوع حادثه امکان فعالیت نداشت، امدادگران کوهستان مسافت طولانی‌ای را با برانکارد به مدت سه ساعت طی کردند سپس مصدوم را بعد از انجام مداوای اولیه به محلی که امکان فرود بالگرد وجود داشت، انتقال دادند.

وی با بیان اینکه دو تن از نجات گران امدادهوایی در شرایط سخت و بسیار خطرناک مصدوم را به داخل بالگرد هدایت کرده و به بیمارستان تحویل دادند. گفت: این عملیات به علت مکان نامناسب و شیب زیاد منطقه برای خلبان بالگرد بسیار طاقت‌فرسا و خطرآفرین بود، اما وی با مهارت زیاد توانست این کوه نورد را نجات دهد.

وی درباره نحوه اطلاع از این موضوع گفت: تیم امداد کوهستان از پنجشنبه با هفت تن در کوه مستقر بودند تا عملیات نجات و رهاسازی سه مورد از کابین‌های تله‌کابین گنج‌نامه که با پنج مسافر گیر افتاده بودند، انجام دهند که این تیم پس از اتمام عملیات رهاسازی محبوسان تله‌کابین در میدان «میشان» استقرار یافتند تا پاسخگوی موارد اضطراری در کوه باشند که متوجه این حادثه شدند.

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید