حوادث کوه همچنان ادامه دارد ...

نجات کوه نوردان محبوس در بهمن پیست خور

مسئول آمادگی و مقابله با مدیریت بحران استانداری البرز اعلام کرد: در پی وقوع بهمن واقع در پیست خور با تلاش تیم‌های امداد و نجات و اعزام یک فروند بالگرد کوه نوردان محبوس شده در بهمن نجات یافتند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، داود جعفری با اعلام این خبر گفت: روز گذشته دو کوه نورد در منطقه کوهستانی پیست خور در پی وقوع بهمن محبوس شده بودند. وی افزود: بلافاصله پس از اطلاع‌رسانی به مدیریت بحران استان دو تیم از پلیس راه و امداد و نجات هلال احمر به منطقه اعزام شدند.

جعفری خاطرنشان کرد: به جهت حجم بهمن امکان عبور تیم وجود نداشته در این راستا یک فروند بالگرد نیز جهت نجات کوه نوردان به محل حادثه اعزام شد و در نهایت نجات کوه نوردان توسط تیم اعزامی محقق شد.

بنابر آخرین اطلاعات کوه نوردان در وضعیت جسمی مساعدی قرار دارند.

 

 

سه کوه نورد در ارتفاعات توچال تهران نجات یافتند

به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران،ˈ عباس ساریˈ اظهار کرد: سه مرد جوان ساعت 19 شب گذشته با سامانه 125 تماس و گم شدن خود را در مسیر کوهستانی ارتفاعات توچال را به این سامانه اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه گروه امداد و نجات کوهستان به سمت محل حادثه واقع در دره مری اعزام شدند، اظهار کرد: با توجه به تاریکی هوا و اطلاع نداشتن از محل دقیق گرفتار شدگان، آتش نشانان به سمت ایستگاه 4 حرکت کردند. ساری بیان کزد: همکاران این مجموعه با تماس های مکرری که با این سه جوان داشتند، موفق شدند پس از چند ساعت جستجو این سه جوان 23 ساله به نام های ˈاحمدرضا – مˈ، ˈبهروز – زˈ و ˈمرتضی – نˈ را در این منطقه پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه آتش نشانان با مایعات و البسه گرم که به همراه داشتند، خدمات اولیه را به مصدومان ارائه کردند، افزود: کوه نوردان از ناحیه دست، پا و صورت دچار سرمازدگی شده بودند. فرمانده نجاتگران بیان کرد: نیروهای امداد و نجات کوهستان پس از 10 ساعت تلاش، مصدومان را به ایستگاه 5 توچال و سپس به وسیله تله کابین به منطقه امن انتقال دادند.

 

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید