رئیس فدراسیون کوه نوردی: کوه نوردان جهان به ایران می آیند

رئیس فدراسیون کوه‌نوردی از میزبانی ایران در برگزاری کمپ اتحادیه جهانی کوه‌نوردی خبر داد.

رضا زارعی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: کمپ اتحادیه جهانی کوه نوردی همه ساله در یکی از کشورهایی که دارای کوه های مرتفع هستند برگزار می شود، قرار است مرداد امسال این کمپ در دماوند با حضور 60 کوه نورد از 13 کشور اجرا شود.
وی افزود: در این کمپ موارد پزشکی، ارتفاع و روش های هوایی آموزش داده می شود و الگو صعود قله دماوند  خواهد بود.
زارعی با بیان اینکه در این کمپ مباحث پزشکی و فنی توسط مدرسان ایرانی به شرکت کنندگان  ارائه خواهد شد گفت: اسرافیل آشوری از سوی این فدراسیون به عنوان ناظر بر عملکرد و نحوه اداره کمپ نظارت دارد.
رئیس فدراسیون کوه نوردی در خصوص شرایط حضور افراد در این کمپ افزود: متقاضیان باید از سوی فدراسیون  های کوه نوردی کشورهای مربوطه به ما معرفی شوند ما نیز برای حضور در کمپ اتحادیه جهانی کوه نوردی محدودیت نداریم و برای ارتقاء سطح  کیفی کار آینده سازان و رشد فنی این رشته، با شرکت اعضای تیم های ملی جوانان و امید موافقت کرده ایم.

 

 

 


 

/ 1 نظر / 4 بازدید
محسن اسماعیلی

ایا بیستون سرمایه ملی است و علم کوه سرمایه غیر ملی؟ چرا به کوبیدن رول بر سینه علم کوه اعتراضی نمیشه؟ چرا به کسانی که علم کوه رو سوراخ میکنند کف و دست می زنید و جایزه می دید ولی انهایی که در چشمه سهراب و بیستون مسیر گشایش می کنند رو تقبیح می کنید و وندال می نامید؟ قسم حضرت عباس است و دم خروس این ماجرای سوال در مورد وندالیسم!!!