تیلیچوپیک : حادثه در تیم اعزامی فدراسیون کوه نوردی

.

.

.

.

.

.

.

.

.

هیئت اعزامی فدراسیون کوه نوردی در بازگشت از قله ٧١٣۴ متری تیلیچوپیک در هیمالیا ، با حادثه روبرو شده و پزشک تیم سقوط کرده است . حسین رضائی _ مسئول روابط عمومی فدراسیون کوه نوردی _ در وبلاگ خود کوه نوشت  خبر این حادثه را منتشر کرده است :

« این تیم متشکل از 8 کوه نورد رده ی سنی امید ،  به سرپرستی «حسین امانی» و همراهی « دکتر سعید بهاءلو » به عنوان پزشک ارتفاع ، جمعه 12 مهر ماه ، کشور را به قصد صعود قله ی 7134 متری « تیلیچوپیک »  در کشور نپال ، ارتفاعات هیمالیا - منطقه آناپورنا - ترک کرد. اعضای تیم پس از عزیمت به منطقه در دو هفته ی گذشته اقدام به برپایی دو کمپ در ارتفاعات این قله نموده و با توجه به شرایط مناسب جوی و آمادگی کامل نفرات ، اولین تلاش خود را برای صعود نهایی ، از کمپ دوم (6200 متری ) به سمت قله آغاز می کنند  .  بنا بر گزارش عصر دیروز ( هشتم آبان ) «حسین امانی» سرپرست تیم از منطقه : تمامی نفرات موفق شدند به همراه دو شرپا ( راهنمای نپالی ) قله را صعود و پرچم پر افتخار کشورمان را برای اولین بار بر فراز این قله به اهتزاز درآورند . اما متأسفانه در حین مراجعت به کمپ دو ، پزشک تیم دچار حادثه شده و سقوط می کند ! این گزارش حاکی است : اقدامات لازم جهت جستجو و نجات وی انجام و پیگیری های مربوطه از جمله اعزام تیم تازه نفس جستجو و پرواز بالگرد در جریان است ، در عین حال سایر اعضای تیم در سلامتی کامل به کمپ اصلی بازگشته اند ...  بامداد امروز به جهت اقدامات و پیگیری های بیشتر ، مهندس «محمود شعاعی» ریاست فدراسیون به همراه «رضا زارعی» از مسئولین فدراسیون و اعضای با تجربه ی تیم های ملی هیمالیانوردی به منطقه اعزام شدند... »

از وبلاگ کوه نوشت :  http://koohnevesht.blogfa.com

/ 5 نظر / 6 بازدید
یوسف سورنی نیا

امید وارم ایشون پیدا بشن و البته زنده سلام جناب نصیری ممنون از اطلاع رسانی یه سر به غار نورد هم بزنید .

کک

باز هم چادثه اینبار مقصر کیست ؟ سرپرت ؟ مدیر فنی؟فدراسیون کوهنوردی؟ یا پزشک تیم؟

امیر

سلام . بنظر شما ارتباطی بین سخنان محمود شعاعی در جلسه گزارش برنامه نانگاباربات و این اتفاق وجود ندارد؟

درخشان

سلام .یه خبر داغ داغ براتون دارم دکتر پیدا شده و فردا صبح توسط یک شر پایی که از خانواده ی دکتر پول گرفته دکتر را نجات می دهد.ممنون