یک گروه کوه نوردی در ارتفاعات دیزین گرفتار بهمن شده است

یک گروه 18 نفره از کوه نوردان به مدت هشت ساعت در ارتفاعات دیزین گرفتار بهمن شدند . یک گروه کوه نوردی 18 نفره به همراه تعدادی از اسکی بازانی که از جاده شمشک به سمت لواسانات می رفتند، به دلیل وقوع بهمن، در ارتفاعات نزدیکی ولایت رود گرفتار بهمن شدند . رئیس تربیت بدنی آسارای کرج در گفتگو با خبرنگا مهر در کرج در این خصوص اظهار داشت: کار امدادرسانی به این افراد از همان ساعت های اولیه آغاز شده و هم چنان ادامه دارد . حمیدرضا رضایی افزود: به دستور بخشدار آسارا، گروه های امدادرسان به منطقه اعزام شدند . وی خاطرنشان کرد: دو ساعت پیش نیز سه گروه کوهنوردی هیئت کوه نوردی کرج به تعداد 20 نفر با هدف امدادرسانی به ارتفاعات دیزین رفتند .

بومیان منطقه نیز به کمک آمده اند

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود نیز بیان داشت: امدادرسان ها علاوه بر تیم های فوق، شامل بومیان منطقه و امدادگران دهیاری ولایت رود نیز هستند . وی گفت: تا کنون هشت نفر از این افراد نجات یافته اند و کار امدادرسانی برای یافتن بقیه اعضای تیم ادامه دارد . این مسئول در خصوص ادامه حیات کسانی که هنوز زیر بهمن گرفتار هستند، خاطرنشان کرد: اگر این افراد از نظر تنفسی اصول خاصی را رعایت کنند، می توانند تا 24 ساعت زنده بمانند .

خبرگزاری مهر

.

/ 1 نظر / 3 بازدید
راهبه

خیلی از شنیدن این خبر متاسف شدم. ولی چیزی که بیشتر ناراحتم کرد نبودن مدیریت بحران در این حوادث هست. اینطور که شنیدم به دلیل هجوم مردمی که قصد کمک داشتند، ماشین های پیست کوب که برای باز کردن جاده رفته بودند به زحمت خودشون رو به محل حادثه رسوندن.