گروه کوه نوردی سایپا و حکایت یک عکس جعلی!!

به نظر می رسد حکایت تاسف‌بار انتشار عکس‌های جعلی در کوه‌نوردی ایران پایانی ندارد ... در وبلاگ هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی کارگران استان تهران ، عکسی از صعود دو تن از بانوان گروه کوه‌نوردی سایپا به قله دماوند منتشر شده است که ...

 

 " دو نفر از بانوان کوه نورد سایپا به نام های سهیلا منصوری داور از شرکت سایپا و سمانه کریمیان از شرکت سایپا لجستیک موفق به صعود قله 5671 متری دماوند در تاریخ جمعه 15 شهریور شدند. گروه کوه نوردی سایپا این صعود پر افتخار را به اعضای تیم و خانواده محترم ایشان تبریک عرض می کند. "

 

_ تشخیص جعلی بودن عکس کار ساده‌ای است! از کناره‌های بازسازی شده سمت چپ گرفته تا لبه‌ی مخدوش بالائی پارچه‌نوشته ... و فقط کافی‌ست کمی نور عکس را زیاد کنید تا پاهایی دیگر نیز پشت پای این دو خانم پدیدار گردد!!

 

 

_ ممکن است حتی این دوستان موفق به صعود قله هم شده باشند و انگیزه‌ی چنین ویرایش و جعل ناشیانه‌ای فقط حذف نفراتی در عکس باشد اما و در هر صورت مسئولین گروه کوه‌نوردی سایپا باید بدانند انتشار عمومی چنین جعل‌هایی برای اعلام یک خبر صعود به هیچ‌عنوان نمی‌تواند اقدامی شایسته و مورد قبول افکار عمومی جامعه‌ی کوه‌نوردی کشورمان باشد.

 

_ شاید بهتر باشد مسئولین گروه کوه‌نوردی سایپا در اولین فرصت ممکن عذرخواهی خود را در همان وبلاگ هیئت کارگران و بابت انتشار این عکس جعلی اعلام نمایند.

 

 

 

 

 

/ 11 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زعیم

احتمالا به بهانه صعود به قله دماوند مرخصی گرفته بودند و ....

عزیزالهی

برای من نه این عکس مهمه نه فتوشاپش نه راست و دروغ صعودش !! فعلاَ چیزی که مهمه اینه که چیزی از زیر دست این کلاغٍ زرنگ در نمیره! یادته با اون قضیه گشایش مسیر از بالای اراکی ها چه طوفانی کرد این کلاغه! دمت گرم فرامرز ![گل]

مینا

اه...........دیگه کوهنوردی ایران به طرز وحشتناکی داره حال به هم زن میشه

علی

اگر صعود به دماوند انقدر راحته منم هفته ای دوبار صعود کنم؟

عباس ثابتیان

سلام فرامرز نمیتونم برات کامنت بگذارم ربطی هم به این موضوع نداره خواستم از حضورت در کافه کوه، کیکی که خریدی و آوردی، برای بودنت تشکر کنم! همین

س.ا.ا

درود بر شما من از دوستان نزدیک خانم منصوری هستم و از نزدیک شاهد تلاش ایشان بودم و به قله هم صعود کردند، اگر لازم باشه ازشون می خوام که عکس یا هر مستند دیگه ای که لازم باشه ارائه بدند. تا جایی که می دونم سایپا روی پرسنلش سختگیریهای زیادی داره و حراست فعالی هم داره، شاید حذف ناشیانه همنوردان احتمالاً مرد همراه به دلیل همین مسأله بوده . در هر حال من هم به خاطر این ادیت ناشیانه ناراحت و متأسف شدم و مطمئن هستم که این دو بانو حتی روحشون هم از این ادیت و این انتشار عکس خبر نداره.

وحید سپنج

سرپرست سرمه ای! واکاوی مشکلات سرپرستی در کوهنوردی ما http://sepanjkooh.persianblog.ir/post/74/

با منفی بینی کمتر

به اصل خبر رجوع کنید نسخه اصلی عکس را خواهید دید و البته پاسخ سوالتان را http://gmsaipa.blogfa.com/

مرتضی

سلام برادر شماییکه اهل کوه و کوه نورددی هستید هدفتون از انتشار این گونه شایعه پراکنیها چیست؟ این اتفاقی که به نظر شما جعلی است کاملا صحت دارد و این صعود توسط این تیم صورت گرفته است اما جالب برای بنده این است که شما دنبال چه هستید؟ دلیل اینکه نمیتوانید قبول کنید برای بنده مشخص نیست؟ لطفا قبل از انتشارهرگونه خبر یه جستجویی بکنید بد نیست. واقعا برای شما متاسفم برادر. اگر هم شیر بفرمایید تادیگران نیز بخوانند بد نیست!!