صعود قله به هر قیمت؛ هرگز!

 

گروه کوه‌نوردی «اهورا» برنامه‌ای را با شعار «صعود قله به هر قیمت؛ هرگز!» در قالب صعود به «دماوند» برگزار کرد.

 

برنامه با حضور ۲۱ نفر از اعضای گروه برگزار گردید که با توجه به مه شدید و مناسب نبودن وضعیت هوا و تأکید بر عمل به شعار این برنامه، از صعود اکثر نفرات به قله ممانعت به عمل آمد.

 

نقل از کوه نوشت

 

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
ع.ب

خیلی حرکت زیبا و ارزشمندی هست جای تشویق و حمایت داره ... ولی میدونیید مسببین حوادث هیمالیا با چه دیدی به این حرکتها نگاه میکنند ؟ احتمالا پیش خودشون یا حتی بطور علنی میگن آخه شما چه میفهمید قیمت یک صعود هیمالیایی چقدر هست ؟!! و از همین حرفها که اخیرا شنیدیم ... به اونها امیدی نیست ... امیدواریم نسل های بعدی کوهنوردی این شعار را آویزه ی گوش خود کنند و بفهمند که قهرمان شدن بعد از زنده برگشتن از کوه معنی داره ! فقط تو صحنه ی جنگ میشه شهید شد و قهرمان شد نه تو صحنه ی ورزش و تفریح !

نازنین

100 تا لایک به این جمله .

یکنفر

اتفاقا کار بسیار بدی کرده اند... یعنی چه؟ قله را گذاشته اند که صعود شود، فتح شود، رام شود، اصلا بزنیم توی سرش کچل شود. بیست نفر باید راه بیافتند تا یک نفر برسد قله، حالا آن یکنفر هم برنگشت، بر نگشت خب! کوه یعنی بازی با مرگ را عشق است! فدای سر پیران خردمند قوم... با این کارها فرهنگ جهادی کوهنوردی را زیر سوال نبرید. بروید چند جا پیدا کنید تراورس کنید یک چیزی به نام ما شود در این تحریمها و فتنه ها خب.